Skip to main content

Szkolny Ośrodek Kariery

przy Zespole Szkół Technicznych w Radomiu

Szkolny Ośrodek Kariery
Targi Szkół Wyższych
Wystawa Interaktywna MÓZG
MÓZG 2017 - Brain 2017
MÓZG 2016 - Brain 2016
MÓZG 2015
MÓZG 2014
Tworzenie historii
SITA Learning System
Trzy sposoby uczenia
Muzyka a nauka
MindWave Mobile
Krzywa zapamiętywania
Gry edukacyjne
Relaksacja STONE
Mapa umysłu
Professor Why?
Inne
Wyniki testów
Galeria
Informacje o nas
Kontakt z nami
Mapa witryny
Logowanie uczestnika
Linki
Informacje dla maturzystó
Gra
Projekty
Muzyka a nauka

(Wkrótce zdjęcia ze stanowiska)
Po co muzyka do nauki?

W latach 50. XX wieku Dr Alfred Tomatis zajął się badaniem „efektu Mozarta”. Odkrył, że dźwięki o pewnej częstotliwości i wysokości wpływają na nasz mózg poprawiając koncentrację i pamięć, pobudzają korę mózgową, wzmagają kreatywność i łączą obie półkule wprowadzając w stan równowagi, co skutkuje lepszym przyswajaniem wiedzy.
Naukowcy zauważyli, że muzyka barokowa, utrzymana w rytmie 60 uderzeń na minutę, pomaga w procesie szybszego uczenia się. 
Spokojne tony obniżą twoje ciśnienie krwi i zmniejszą liczbę uderzeń serca, wprowadzając je w spokojny rytm. To pomoże ci się zrelaksować i w efekcie ułatwi naukę.
 Dodatkowo w kojących i pogodnych utworach barokowych znajdziesz skrzypce, harfy i gitary, których wysokie częstotliwości naładują baterie twojego mózgu, z kolei niektóre dźwięki o niskiej częstotliwości, takie jak hałas ruchu ulicznego, lotnisk, placów budowy wyczerpują mózg.
Jakie utwory będą dla mnie odpowiednie?

Każdy odnajduje swój własny rytm nauki – i dokładnie tak samo jest z muzyką. 
Twoją efektywność w trakcie ślęczenia przy książkach może podnieść zarówno Mozart, jak i ścieżka dźwiękowa z ulubionego filmu. 
Jedyna ważna zasada – utwór powinien być instrumentalny. Kiedy twój umysł zajmie się słowami piosenki, nie skoncentruje się na nauce.

Materialy dodatkowe